در مورد لباسشویی ها بیشتر بدانید

پوشاک جزو نیازهای اصلی بشریت به حساب میاید و از زمان‌های قدیم تا به امروز بشریت به دنبال پیدا کردن بهترین نحوه شستشو البسه‌ها می‌گردد. در زمان‌های قدیم مردم برای نظافت لباس‌های خود مجبور بودند مشقت زیادی را تحمل کنند آنها زمان و انرژی زیادی را برای نظافت البسه‌ها می‌گذاشتند، در اکثر موارد نیز البسه‌ها به درستی نظافت نمی‌شد.آنها برای از بین بردن لک‌ها باید لباس‌های خود را در تشت آب خیس می‌کردند و باپاها شروع به کوبیدن لباس‌ها می‌کردند. در این بین افرای نیز بودند که با پاهای خود درآمدهای خوبی را نیز کسب می‌کردند. در طی مرور زمان نحوه سشتشو به گونه‌ها مختلف در حال تغییر بودند روش‌های همچون ضربه زدن، کوبیدن با پا، سایدن با دس و... استفاده می‌شد.
با اختراع شدن موتور الکتریکی روند شستشو البسه‌ها وارد مرحله جدیدی شد در اوایل سال‌های 1920 بود که شرکتی‌ها شروع به تولید و عرضه محصولی کردند که لباس‌ها را به جای سائیدن در آب، آنها را با فشار آب شستشو میداد بنابراین خطرات آسیب دیدن البسه‌ها کاهش پیدا می‌کرد. با گذشت زمان و شکل گیری بهتر موتورهای الکتریکی دستگاهی اختراع شد که حجم بیشتری از لباس‌ها در یک مرتبه از شستشو می‌شست، آب می‌کشید و آب اضافی آنها را تخلیه می‌کرد. با این تکنولوژی روند ماشین‌های لباسشویی تغییر کرد و انواع مختلفی لباسشویی‌های اتوماتیک را روانه بازار شدند و آن را به یک کالای ضروری منزل تبدیل کرد. با گذشت زمان برنامه‌های سشتشو لباسشویی نیز تکمیل شد و برای هرنوع البسه شما می‌توانستید برنامه مخصوص به خودش را انتخاب کنید. علاوه بر برنامه‌های شستشو ظاهر لباسشویی‌ها نیز تغییر کرد و لباسشویی‌ها با پنل‌ها متفاوت روانه بازار شدند.

نحوه شستشو البسه‌ها توسط ماشین لباسشویی

لباسشویی اتوماتیک که به لباسشویی بصورت ایستاده بر روی زمین قرار میگیرند و توسط چهار پایه‌ای که قسمت زیرین لباسشویی هستند بر سطح زمین فیکس می شوند. این چهار پایه کمک می‌کرد تا لباسشویی‌ها لرزش کمتری داشته باشند و در موقع خشک کردن از حرکت لباسشویی جلوگیری می‌کردند. برای شروع یکی از برنامه‌ها لباسشویی را با توجه به نوع البسه و مدت زمانی که تمایل دارید دستگاه البسه‌های شما را نظافت کند انتخاب کنید. در قسمت وسط لباسشویی که دیگ یا درام تعبیه شده است که محل  قرار گرفتن البسه‌ها می‌باشد، بر اساس ظرفیت دستگاه شما می‌توانید میزان البسه‌های خود را برای شستشو انتخاب کنید. در قسمت داخلی دیگ حفره‌هایی وجود دارد که از این حفره‌ها آب با شدت به لباسها برخود می‌کند که این کار کمک شایانی در تمیز شدن البسه‌ها می‌کند. لکه‌ها موجو روی البسه‌ها در مرحله بعد با ورود پودر و مواد شوینده به داخل درام لباسشویی و با حرکت درام آغاز می‌شود شما می‌توانید از قسمت بالای ماشین لباسشویی پودریا مواد شوینده را به دستگاه اضافه کنید. نوع حرکت درام در لباسشویی‌ها مختلف و متفاوت می‌باشد، تعداد حرکت درام در نحوه شستشو بسیار تاثیر گذار است. در قسمت پایین ماشین لباسشویی یک مخزن تعبیه شده است که هرگونه رسوب و ذرات ریز لباسشویی را در این قسمت جمع آوری می‌شوند.

تکنولوژی‌ ماشین‌های لباسشویی

تکنولوژی I-DOS
شرکت بوش در حال تولید لباسشویی‌های است که قادر به اندازه گیری مایع شوینده را دارند. این تکنولوژی، سیستم i-DOS نام دارد عملکرد سیستم i-Dos به این صورت می‌باشد که یک سنسور داخل درام دستگاه تعبیه شده که براساس میزان کثیفی آب و نوع البسه از مایع شوینده استفاده می‌کند. برای این کار کافیست دکمه‌ی ‌i-Dos تعبیه شده روی ماشین لباسشویی را فشار دهید. اگر مواد شوینده را کمتر داخل دستگاه بریزیم باعث کاهش کیفیت شستشو می شود و اگر مواد شوینده را بیش از حد مصرف کنیم باعث مصرف انرژی بیشتر و ضررهای اقتصادی می‌شود. سیستم i-DOS با اندازه گیری مقدار مواد شوینده نسبت به وزن و جنس لباس ها را تعیین می‌کند که چه مقدار از مایع مصرف شود بنابراین در مصرف مایع شوینده به مقدار زیادی صرفه جویی خواهید کرد. برای مشاهده آخرین مدل لباسشویی بوش کافیست کلیک کنید.

تکنولوژی Active Oxygen
شستشوی بهداشتی با تکنولوژی Active Oxygen اگر کودک خردسال در منزل دارد و نگران باکتری‌های موجود در منزل هستید با این تکنولوژی دیگر نگران وجود باکتری یا لکه‌ها بر روی لباس های خود نباشید. با این تکنولوژی البسه‌های خود را بدون استفاده از مواد شوینده و با دمای پایین بشوید. پاکیزگی البسه‌ها و از بین بردن باکتری‌ها تا 99.990/0 را تضمین می‌کند.
Active Oxygen باعث تولید حباب‌های می‌شود که در داخل این حباب‌ها اکسیژن فعال موجود است. این برنامه به عنوان یک برنامه کمکی می تواند به بیشتر برنامه‌های شستشو اصلی اضافه شود. اگر لباسی دارید که بوی نامطبوع می‌دهد ولی هیچگونه لکی در آن مشاهده نمی‌شود آن را داخل دستگاه قرار دهید و با فشار دادن دکمه اکتیو اکسیژن لباس‌های خود نوسازی کنید. این تکنولوژی در ماشین لباسشویی‌ها بوش موجود می‌باشد. برای مشاهده بهترین مدل لباسشویی بوش کافیست کلیک کنید.

تکنولوژی ADD WASH
شستشویی لباس یکی از کارهای ضروری و روزمره می‌باشد، شما در هفته برحسب نیاز ممکن است ماشین لباسشویی خود را چندین مرتبه روشن کنید. زمانی که ماشین لباسشویی خود را روشن کردید و شروع به کارکردن کرد، ممکن است فرزند شما با لباس گل آلود وارد منزل شود ولی نگران نباشید، باتکنولوژی اد واش که در لباسشویی‌های سامسونگ قابل مشاهده است می‌توانید هرگونه لباسی که از شستشو جا مانده است را با دستگاه اضافه کنید. بالای درب اصلی لباسشویی یک درب کوچکی تعبیه شده است که می توانید لباس فرزندتان یا هرگونه لباسی که از شستشو جا مانده است را به ماشین لباسشویی در حین شستشو اضافه کنید. با این تکنولوژی هر زمانی که نیاز داشته باشد لباس‌های کثیف را داخل لباسشویی در حال اجرا قرار دهید. ماشین‌های لباسشویی اد واش دارای جدیدترین موتور‌های اینورتر دیجیتال هستند، مصرف برق این موتورها کمتر از موتورهای معمولی می‌باشد. این موتورها با صرفه جویی در انرژی و با صدای بسیارکم، بدون لرزش و با عمر کاری بالاتری هستند.
با این حال شاید نگران ماندن لباس ها در لباسشویی بعد از انجام عملیات شستشو و گردش نداشتن هوا در آن باعث بو گرفتن لباس ها شود اما اد واش برای این مشکل شما راحلی دارد شما میتوانید درب کوچیک ماشین لباسشویی که به ادواش شهرت دارد را به اندازه کم باز کنید تا هوا درون ماشین لباسشویی گردش داشته باشد تا البسه‌ها خوش بو بمانند.احتمالا در سال های آینده بیشتر ماشین لباس شویی های موجود در بازار یک در اضافه خواهند داشت شما می توانید از آینده جلوتر باشید.