سرویس کریستال

12 محصول وجود دارد

سرویس کریستال

ظروف چینی، آرکوپال و لوازم استیل در آشپزخانه به خوبی دیده می‌شوند و کاربرد فراوانی دارند. شیشه بخش دیگری از ظروف آشپزخانه می‌باشد هرچند در اوایل ظروف شیشه‌ای یا بلور به زیبایی ظروف چینی نبودند، اما با گذشت زمان و اضافه شدن واژه کریستال در زندگی ما شکل و شمایل لوازم پذیرایی و تزئینی به مرور تغییر کرد و...

سرویس کریستال

ظروف چینی، آرکوپال و لوازم استیل در آشپزخانه به خوبی دیده می‌شوند و کاربرد فراوانی دارند. شیشه بخش دیگری از ظروف آشپزخانه می‌باشد هرچند در اوایل ظروف شیشه‌ای یا بلور به زیبایی ظروف چینی نبودند، اما با گذشت زمان و اضافه شدن واژه کریستال در زندگی ما شکل و شمایل لوازم پذیرایی و تزئینی به مرور تغییر کرد و بخش عمده‌ای از لوازم تزئینی و لوازم پذیرایی منزل را ظروف کریستال تشکیل میداد.
طولی نکشید که ظروف کریستال جایگاه بسیار خوبی در منازل پیدا کرد و محبوب خانم‌های خانه دار شد، تا حدی که امروزه در جهزیه نو عروس‌ها سرویس کریستال جزو اقلام ضروری محسوب می‌شود. شرکت‌های معتبر تولید کریستال برای سهولت و اقتصادی شدن قیمت ظروف کریستال شروع به جمع آوری آن‌ها در قالب ظروف پذیرایی کریستال 6 نفره یا 12 نفره کردند و آن بسته‌ها با نام سرویس‌های کریستال به بازار عرضه شد.
سرویس کریستال توسط شرکت‌های مختلف و با طرح‌های مختلفی در بازار مشاهده می‌شود مانند سرویس کریستال خورشیدی، هامبورگ، برلین، پی کی و سرویس کریستال شامپاینی یا عسلی در بازار قابل مشاهده هستند که این موارد جزو سرویس کریستال جدید و زیبا محسوب می‌شوند. شرکت ایرنا یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید کریستال لهستانی می‌باشد که در ادامه در مورد آن صحبت می‌شود.

تاریخچه ظروف کریستال

قدیمی‌ترین کارخانه کریستال در کشور لهستان که به قرن نوزدهم باز می‌گردد در ابتدا با قطعات لوستر و آینه‌های کریستالی شروع شده وسپس شروع به تولید شیشه رنگی و کریستال کرد که با نقاشی و حکاکی تزیین شده بود. تولید شیشه‌های رنگی و کریستال انقلابی در صنعت شیشه ایجاد کرد و این امر موجب استقبال عموم مردم از کریستال شد.
شیشه کریستال یا شیشه سرب‌دار یکی از انواع شیشه‌های سیلیکاتی است در واقع شیشه‌های سیلیکاتی به عنوان روکش برای اجسام استفاده می‌شوند و برای تولید بشقاب و یا لیوان کاربرد دارند و درترکیب خود اکسید سرب دارد. از طرفی این شیشه‌ها دارای ظاهری درخشنده هستند و سختی کمی دارند به همین دلیل امکان تراشکاری روی این شیشه‌ها وجود دارد بنابراین برای تولید ظروف شفاف و کریستال قابل استفاده خواهد بود. استفاده از ظروف سرب‌دار برای انسان بسیار مضرر است و وجود سرب در کریستال یکی از بزرگترین معایب آن محسوب می‌شود، چرا که ممکن است سرب جذب مواد غذایی شود. از طرفی سرب باعث افزایش ضریب شکست نور در شیشه می‌شود که امر موجب درخشنده شدن شیشه کریستال خواهد شد.

کمپانی کریستال ایرنا

در سال 1924در نیوروکول کارخانه‌ای بنا شد که در سال 1927 کار توسعه و تولید شیشه و گالری داخلی را شروع و کرد و تا به امروز ادامه داد، در آن تاریخ هنریک مالک جدید آن کارخانه شد و نام Irena را ایجاد کرد و تا سال 1939 به عنوان مالک ایرنا را گسترش داد، طی این بازه زمانی کارخانه رشد یافت و 3000 نوع محصول جدید را تولید کرد.
متخصصان و مبتکرین ایرنا با کشف فرمول کریستال سلامت که با نام کریستالین در دنیا معرفی شده و در این ابداع ایرنا توانسته سرب را که باعث بیماری می‌شود از زنجیره‌ی تولید حذف نمایند. همچنین ضد شک بودن کریستال ایرنا در برابر گرما و سرما مزیت کریستال را افزایش می‌دهد. ایرنا با تولید محصولات متنوع، بادوام، سلامت و باکیفیت موحب شده خانم‌های خانه‌دار و افرادی که به سلامتی اهمیت می‌دهند محصولات ایرنا را انتخاب کنند. بنابراین با خرید محصولات کریستال ایرنا هم در جهت سلامتی گام برداشته و هم کریستال شیک و زیبا در منزل داشته باشید.

تفاوت بلور و کریستال

مهمترین ماده ای که کریستال و بلور را متمایز می‌کند سرب 24 درصد درون کریستال است، از طرفی صدای استخراج شده از ظروف کریستال یک صدای زنگوله‌دار و انعکاس‌دار می‌باشد که نشان از کیفیت و مرغوب بودن کریستال دارد.
ظروف شیشه‌ای یا بلور را با دقت مشاهده کنید داخل آن موج و ناهمواریی را خواهید دید که چهره زشتی را به وجود می‌آورد اما در ظروف کریستال هرگز موج یا ناهمواری را مشاهده نخواهید کرد و علت آن صرف وقت زیاد برای تراشکاری و طراحی بی‌نقص ظروف کریستال می‌باشد و این مورد یکی از عواملی مهم در انتخاب ظروف پذیرایی کریستال است. یکی دیگر از تفاوت‌های که ظروف کریستال نسبت به بلور دارد وزن آن می‌باشد، وزن بلور نسبت به کریستال کمتر است و در شناسایی و خرید کریستال کمک فراوانی دارد. یکی دیگر از تفاوت‌های میان آنها بحث مربوط به ضخامت ظروف می‌باشد، ظروف کریستال هرچقدر ضخیم‌تر شوند کیفیت خود را حفظ خواهند کرد اما ظروف بلور با ضخیم شدن شکلی بسیار زشتی را پیدا می‌کنند در موقع خرید کریستال در صورت وجود هر گونه حباب یا موجی به اصل بودن کریستال شک کنید وهمچنین وزن کریستال واقعی نسبت به بلور بیشتر است.

خرید سرویس کریستال از مولتی کالا

فروشگاه اینترنتی مولتی کالا مفتخر است که مجموعه عظیمی از انواع سرویس کریستال جدید و متنوع را گرد آوردی کرد تا مشتریان محترم بتوانند بهترین سرویس کریستال را انتخاب کنند. یکی از نگرانی مشتریان قیمت سرویس‌های کریستال قبل از خرید می‌باشد، مشتریان می‌توانند قبل از خرید و ثبت سفارش قیمت سرویس پذیرایی کریستال از قبیل قیمت سرویس کریستال شامپاینی، سرویس پذیرایی شامپاینی، قیمت ظروف شامپاینی، قیمت کریستال شامپاینی را در فروشگاه اینترنتی مولتی کالا مشاهده کنند. یکی از وجه تمایز فروشگاه اینترنتی مولتی کالا با سایرین در ارسال 24 ساعته در تهران و کرج است و از طرفی ارسال در مناطق 22 گانه تهران به صورت رایگان انجام می‌شود.

بستن
بیشتر
نمایش 1 تا 12 از 12 محصول

  مطالب پیشنهادی

  • مولتی کالا
   مولتی کالا

   مولتی کالا فروشگاه اینترنتی مولتی کالا با بهرمندی از کارگروه مجرب در زمینه فروش محصولات...

  • سرویس قابلمه
   سرویس قابلمه

   مدت‌هاست که با واژه قابلمه آشنا هستیم و در طول روز ممکن است بطور مکرر از آن‌ها استفاده کنیم در حقیقت قابلمه‌ها بخش...

  • راهنمای خرید آبمیوه‌گیری
   راهنمای خرید آبمیوه‌گیری

   از آنجا که آبمیوه‌گیری در گروه لوازم پر کاربرد و پر مصرف آشپزخانه قرار دارد، لذا برندها و...

  • راهنمای خرید لباسشویی
   راهنمای خرید لباسشویی

   ماشین لباسشویی یکی از محبوب‌ترین دستگاه‌های شوینده نزد خانم‌های خانه‌دار محسوب می‌شود. برندهای مختلفی در حال تولید...

  • راهنمای خرید اتو
   راهنمای خرید اتو

   اتو نقش بسزایی در زندگی ما دارد و یکی از لوازم ضروری منزل محسوب می‌شود. اتوها در سیر...

  بازدید از بلاگ ما